Jirka Dovalil je dlouholetý modelář, pro kterého není letecké modelářství koníčkem, ale koněm. Je vybaven širokou škálou modelů, každý týden přiveze něco jiného. Jirka, stejně jako většina z nás, přijíždí na letiště relaxovat, popovídat si, prohnat svůj model po obloze. Pokud je potřeba, přispěje rukou i slovem rozvážným, jak to má být. 

ASG 29

Tak konečně máme na letišti maketu větroně v rozumné velikosti. ASG má necelých pět metrů rozpětí a díky nim vynikající letové vlastnosti. Model je výrobkem již zaniklé firmy S2G a je celokompozitový. 

ASG 29

TTD jsou zde: rozpětí 4800 mm, délka 1720 mm, letová váha 6 kg. Ovládána plná mechanika křídla, tzn. křidélka, brzdy i klapky, zatahovací podvozek. Osazen je elektromotorem Roton 900, regl Jeti 77. Baterky Li-pol Ray 3300 3S - 6 článků..

Zde jsou nějaké obrázky ze záletu a létání:

ASG 29

ASG 29

ASG 29

ASG 29

 

Láďa Houha je odvážný a stal se proto Jirkovým „vrhačem“ .-) Ve větroni jsou nyní již silnější baterie a výkon pro start je opravdu dostačující. Věřím že si to zanedlouho Jirka vrhne i sám...

ASG 29

Zde se můžete mrkout na popis zahraničního prodejce.

A nyní několik obrázků z listopadu 2011:

ASG 29

ASG 29

Na výše uvedeném snímku vidíte uložení třílisté vrtule, osazené pružinami sklápějícími listy. Celé ústrojí řemeslně krásně zpracoval Jirka, radost pohledět.

 

ASG 29