Jirka Dovalil je dlouholetý modelář, pro kterého není letecké modelářství koníčkem, ale koněm. Je vybaven širokou škálou modelů, každý týden přiveze něco jiného. Jirka, stejně jako většina z nás, přijíždí na letiště relaxovat, popovídat si, prohnat svůj model po obloze. Pokud je potřeba, přispěje rukou i slovem rozvážným, jak to má být. 

Fantasy Áda

Fantasy je Jirkův nový velký elektrovětroň a je výrobkem firmy Topmodel. Výrobce jej popisuje takto: „Vysoce výkonný elektrolet s třídílným křídlem opatřeným profilem MH 32 s plnou mechanizací křídla, elegantním vzhledem a vynikajícím letovým projevem. Doporučená pohonná jednotka dává modelu fantastickou stoupavost. Fantasy je svižně létající model, který určitě uspokojí všechny zájemce, kteří si chtějí užít krásného létání v termice.“

Fantasy Áda

Dle letového projevu větroně jsou slova výrobce o výkonnosti na místě. Jirkův stroj je vybaven doporučeným motorem MEGA Acn 22/45/3 a spolu se 14-ti články NiCd a 50A regulátorem je to skutečně dravec.

Fantasy Áda

TTD modelu: sklolaminátový trup, křídla polystyren s balsovým potahem, rozpětí 3,2 m, letová váha 3,5 kg, ovládány S, V, K, motor a brzdící klapky.

Přestože se model „v ruce“ zdá poměrně těžký (když trup je k prasknutí nacpán akumulátory), jeho letové vlastnosti jsou skvělé, dobře reaguje i na slabší termiku (respektive stačí vystoupat a libovolnou dobu bez motoru létat :-) a díky účinným klapkám, které má Jirka nastaveny na 80°,  je lahůdkou i minimálka a klesání z termiky.