Jirka Dovalil je dlouholetý modelář, pro kterého není letecké modelářství koníčkem, ale koněm. Je vybaven širokou škálou modelů, každý týden přiveze něco jiného. Jirka, stejně jako většina z nás, přijíždí na letiště relaxovat, popovídat si, prohnat svůj model po obloze. Pokud je potřeba, přispěje rukou i slovem rozvážným, jak to má být. 

Pilatus Turbo Porter

Nákupem obří polomakety Pilatus Turbo Porter od firmy Topmodel (která model prodává ve třech velikostech, z nich tato je největší) se Jirka rozhodl spojit užitečné s příjemným. Příjemným má být krásný a na našich letištích velmi neotřelý stroj s rozpětím přes 3 metry a užitečným velká pomoc větroňářům v podobě kvalitní vlečné, jejíž přítomnost zatím není stabilní.

Pilatus Turbo Porter

Model je osazen motorem ZDZ 80B2 RV, který Jirka vyndal ze Staudachera a základní TTD jsou: rozp. 3200 mm, délka 2520 mm a hmotnost cca 12,5 kg.
Výrobce píše: „Pilatus Porter je motorový model řízený ve všech osách, včetně vztlakových klapek. Dvoukolý, odpružený podvozek s řízenou ostruhou umožňuje bezproblémový pohyb po dráze. Vhodný je k vlekání větroňů“.

Pilatus Turbo Porter

Pilatus Turbo Porter

Pilatus Turbo Porter

Tyto obrázky jsou z prvního sesazení na letišti a motorové zkoušky 1. 6. 2008. Bohužel, kvůli problémům s plynovým servem se zálet ještě nekonal a tak i na „Kaprovi“ Pilatus zůstal zatím na zemi.

Pilatus Turbo Porter

Ale dočkali jsme se, Pilatus létá a vleká ...

Pilatus Turbo Porter

Současný stav: Bohužel po lehčí havárii. Jirka se ale zařekl že to opraví a na příští sezonu bude opět připraven.