Vítejte na stránkách modelářů z Kardašovy Řečice. V několika sekcích se Vám snažíme přiblížit informace o naší činnosti. Pod tímto textem jsou umísťovány aktuální články, které po nějaké době přecházejí do jednotlivých sekcí navigace umístěné vlevo. Pokud tedy máte dojem, že jste "něco viděli a už to tu není", nebude to pravda, jen musíte rozkliknout menu navigace a pohledat. Najdete zde i informace o činnosti kroužků, které se věnují dětem z našeho města, najdete zde i odkazy na videa z našich akcí a samozřejmě fotogalerii. Maličká rada na závěr úvodního povídání: Pokud Vám nevyhovuje velikost zobrazení zkuste podržet klávesu CTRL a současně pootočit kolečkem na myši...směr pootočení bude jasný hned.  

DRAKIÁDA 2013

V sobotu 5.10.2013 se na modelářském letišti "La Pleše" uskutečnila již tradiční Drakiáda.

Jako v minulých letech tak i letos by zřejmě nebylo možno přežít podzim bez pořádné Drakiády a tak se sobota 5. 10. 2013  stala TÍM DNEM, kdy se nebe nad modelářským letištěm Modelklubu Kardašova Řečice zaplnilo draky "domácími" i kupovanými a všemožnými jinými létacími aparáty uvázanými na špagátu.

Nevím, jestli má cenu psát o štěstí na počasí, ale jedno je jisté - že to letos zase vyšlo wink Od rána, kdy se na letišti začal scházet organizační tým a počalo budování dračího zázemí a rozdělání ohně na uvaření kotlíku čaje pro účastníky, bylo nebe jako vymetené a slunce se snažilo svým svitem zahnat ranní chlad. Dokonce i vítr pořádně foukal, jako by chtěl dokázat, že i on k naší Drakiádě už neodmyslitelně patří.

Kolem desáté hodiny už měla většina zaregistrovaných účastníků, kterých bylo skoro padesát, odměřenou stanovenou délku dračí šňůry a kdo neměl, tak rychle měřil, aby se mohl po zahájení Drakiády zúčastnit dračí soutěže ve své věkové kategorii.

Vzhledem k tomu, že vítr foukat nepřestával, bylo letos soutěženo v rychlosti vypuštění draka na odměřenou délku šňůry, takže stejně jako vloni mohly nohy účastníků odpočívat, ale o to více museli soutěžící předvést svou dovednost v odmotávání šňůry.

Kdo měl odsoutěženo, tak mohl svou zručnost předvést v opákání špekáčků, které byly pro všechny k dispozici v letištní "kuchyni" a po masovém občerstvení mohl zavítat k modelářským montážním stolům, které se díky některým maminkám proměnily ve stoly hojnosti a všichni tak mohli ochutnat koláč švestkový, koláč jablkový, koláč jánevímjaký a spoustu dalších dobrot, které sem byly přineseny smiley

Mezi tím vším pracovalo výpočetní středisko naplno tak, aby byly veškeré naměřené časy vyhodnoceny a ti nejlepší dračí letci po zásluze cennou medailí odměněni. Vzhledem k tomu, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se, tak byly připraveny diplomy a sladké odměny pro všechny, kdo se dračího poletování zúčastnili.

Na závěr došlo i na vyhlášení dospěláckých vítězů, kteří se k dračímu soutěžení v kategorii mužů i žen také přihlásili. Vhodně zvolené tekuté ceny výherce jistě v nadcházejícím zimním období potěší wink

Na závěr tedy nezbývá než doufat, že se za stejně příznivého počasí na letišti Modelklubu Kardašova Řečice sejdeme i příští rok.

  DRAKIÁDA 2013 DRAKIÁDA 2013 DRAKIÁDA 2013      

  DRAKIÁDA 2013 DRAKIÁDA 2013 DRAKIÁDA 2013   

  DRAKIÁDA 2013