Vítejte na stránkách modelářů z Kardašovy Řečice. V několika sekcích se Vám snažíme přiblížit informace o naší činnosti. Pod tímto textem jsou umísťovány aktuální články, které po nějaké době přecházejí do jednotlivých sekcí navigace umístěné vlevo. Pokud tedy máte dojem, že jste "něco viděli a už to tu není", nebude to pravda, jen musíte rozkliknout menu navigace a pohledat. Najdete zde i informace o činnosti kroužků, které se věnují dětem z našeho města, najdete zde i odkazy na videa z našich akcí a samozřejmě fotogalerii. Maličká rada na závěr úvodního povídání: Pokud Vám nevyhovuje velikost zobrazení zkuste podržet klávesu CTRL a současně pootočit kolečkem na myši...směr pootočení bude jasný hned.  

SPITFIRE

Dokončení muzejního exponátu pro Letecké muzeum Klubu historie letectví v Deštné.

V těchto dnech byla dokončena stavba nelétající makety letounu Spitfire Mk IIa určená k umístění v Leteckém muzeu v Deštné, které bylo založeno a je provozováno našimi kamarády z Klubu historie letectví v Jindřichově Hradci.

Původní stavebnici modelu v rozsypu si jako splnění svého snu pilotovat model "Spita" zakoupil Láďa Houha, který se stavbou začal, ale bohužel mu nebylo souzeno model dokončit a tak po jeho předčasném úmrtí přišli kamarádi z KHL s myšlenkou na umístění tohoto modelu ve formě nelétající makety ve svém muzeu v Deštné.

Dokončení stavby se ujal Ruda Kočí, který si docela liboval, že narozdíl od jiných jím postavených modelů, se kterými se prohání ve vzduchu, nemusel teď vůbec hlídat hmotnost a vlastně se stal tak trošku kitařem.

V tomto odkazu http://milankaras71.zonerama.com/Album/290492 na fotogalerii můžete na několika pořízených snímcích posoudit, jak se mu to povedlo.

Jo a ta kamera tam není náhodou, protože předání modelu byla přítomna i Česká televize, která o Spitfiru odvysílala reportáž, na kterou se můžete podívat zde: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122978233-udalosti-v-regionech-ostrava/414231100000322-udalosti-v-regionech