Modelářský kroužek - začínáme!!!

Začal nový školní rok 2008/2009. S ním začíná i další rok modelářského kroužku při našem klubu v Kardašově Řečici.

Doufáme, že na první schůzce uvidíme všechny mladé modeláře a modelářky, a budou se našich schůzet účastnit i v tomto školním, nebo chcete-li modelářském roce.

Jako v minulém roce se dětem budou věnovat Michal a Lukáš Voseckých, Honza Kadlec a já, jakožto autor tohoto článku. Vzhledem k rozsahu modelářské činnosti a i počasí zahájíme činnost stavbou draků (jen tak na rozjezd) a dále už stavbou kvalitních "létajících strojů", možná i plovoucích.

Co bude zajímat především rodiče, je to kolik je zájmová činnost ratolesti zatíží v rodinném rozpočtu. Víte určitě všichni, že jsme se pro loňský rok snažili vystačit s minimem, bohužel tato situace je neudržitelná a určitou částku jsme nuceni stanovit i my, abychom byli schopni dětem zakoupit materiál na stavbu modelů, lepidla, brusné papíry, špendlíky, nože a jiný spotřební modelářský materiál.

Po úvaze jsme nakonec částku ustálili na 100,- Kč dítě a měsíc. Uvažte, že se jedná o čtyři schůzky v měsíci, kdy jedna vyjde na 25,- Kč, což není nijak astronomická částka. Samozřejmě, každému dítěti na úvodních schůzkách dáme podrobnější písemné informace a budeme i rádi, pokud se i Vy, jakožto rodiče zastavíte a my Vám sdělíme další podrobnosti a důvody tohoto kroku.

Možná Vám teď vyplynula otázka, kdy modeláři se holedbají, že mají sponozry, jak spolupracují s obcí atd. Ano, vše je pravda, nebýt sponzorů a vedení našeho města, nebyli bychom schopni fungovat vůbec. Ve světě modelářů (a nejenom jich) je stokoruna penízem, který stojí za to obětovat a odnést si kousek šikovnosti a pocit z příjemně stráveného času.

Teď jen organizační drobnost - prvně se v tomto školním roce sejdeme v úterý 2.9.2008 v 17:00. Pokud nikdo nebude moci, dejte vědět, abychom o vás věděli a mohli s vámi počítat.

Stejně jako minulý školní rok, tak i letos budou kroužky rozděleny na dva a to na mladší žáky a na starší žáky. Ti mladší by měli schůzky zase v pátek a starší žáci nejspíš v pondělí, s možnou změnou na úterý. Zásadním důvodem pro tuto změnu je pracovní vytížení vedoucích jednotlivých kroužků.