Výtvarný kroužek, pro než si v začátcích děti vybraly název "Šikulky", se věnuje rukodělným pracem v širokém spektru. Důvodem pro jeho založení bylo to, že jsme mimo kluků chtěli dát šanci i dvěčatům. Tato zájmová činnost se tzv. ujala a holky nám modelářům poslední roky "šlapou na přezky". V následujících článcích se snažíme předvést výrobky, které děti dělají a dát tak i malou inspiraci i jiným, kteří se dětem věnují a hledají, stejně jako my, inspiraci za rozumné peníze, která vypadá ve finále moc pěkně.

Protože vedoucí kroužku dávají přednost prezentaci svých výrobků na Facebooku, uvádíme zde odkaz na tuto sociální síť.... http://www.facebook.com/pages/%C5%A0ikulky-z-Karda%C5%A1ky-Modelklub-Karda%C5%A1ova-%C5%98e%C4%8Dice/406218702726761

 

 

 

Čarodějnice a další tvořeníčko

 

Šikulky se snaží svou práci ovlivňovat lidovými zvyklostmi a ročním obdobím. Protože v dubnu se ohlásily o svůj rej čarodějnice, došlo k výrobě čarodějnic i u nás.

Mimo toho, že každý v kroužku si vyrobil čarodějnici malou domů, byly připraveny ještě dvě čarodějnice 1:1, kdy jedna byla umístěna ve výkladní skříni ve městě a druhá hlídá vchod do mateřské školy v Kardašově Řečici. Že se obě "dámy" povedly, můžete posoudit na dalších fotografiích.

Čarodějnice a další tvořeníčko

Čarodějnice a další tvořeníčko

 

Další z činností, kterým se děti v kroužku věnovaly, byla výroba dekorativních květináčů. Fotografii z této činnosti uvidíte dále pod textem. Ostatní fotografie naleznete v samostatné fotogalerii.

Čarodějnice a další tvořeníčko

 

Jak období sletu čarodějnic ovlivnilo obě vedoucí výtvarného kroužku můžete posoudit na další fotografii. Nevím proč, ale snad věří v jakési temné kouzlo síly klobouku či co. Ale ať je to jak chce, stejně jim ty klobouky sluší, že?  

Čarodějnice a další tvořeníčko