Výtvarný kroužek, pro než si v začátcích děti vybraly název "Šikulky", se věnuje rukodělným pracem v širokém spektru. Důvodem pro jeho založení bylo to, že jsme mimo kluků chtěli dát šanci i dvěčatům. Tato zájmová činnost se tzv. ujala a holky nám modelářům poslední roky "šlapou na přezky". V následujících článcích se snažíme předvést výrobky, které děti dělají a dát tak i malou inspiraci i jiným, kteří se dětem věnují a hledají, stejně jako my, inspiraci za rozumné peníze, která vypadá ve finále moc pěkně.

Protože vedoucí kroužku dávají přednost prezentaci svých výrobků na Facebooku, uvádíme zde odkaz na tuto sociální síť.... http://www.facebook.com/pages/%C5%A0ikulky-z-Karda%C5%A1ky-Modelklub-Karda%C5%A1ova-%C5%98e%C4%8Dice/406218702726761

 

 

 

Kraslicomalování a pomlázkopletení

 

Blížící se Velikonoce ovlivnily činnost i v našem modelářském kroužku. Schůzka před velikonočními svátky byla zcela v duchu zdobení kraslic a pletení pomlázek. 

 

 

Na snímku Linda Průšová, Kristýna Machová a Simona Bartošová při zdobení velikonočních vajíček. 

Děti na kroužku vyzdobily kopu velikonočních vajíček, vytvořily domů velikonoční výzdobu a naučily se plést pomlázku z jedenácti proutků. Pletení pomlázky si vzala za své Lenka Žáková. Jak se dětem dařilo a jak vypadaly výsledky se můžete podívat do fotogalerie těchto stránek pod názvem Velikonoce 2008.