Výtvarný kroužek, pro než si v začátcích děti vybraly název "Šikulky", se věnuje rukodělným pracem v širokém spektru. Důvodem pro jeho založení bylo to, že jsme mimo kluků chtěli dát šanci i dvěčatům. Tato zájmová činnost se tzv. ujala a holky nám modelářům poslední roky "šlapou na přezky". V následujících článcích se snažíme předvést výrobky, které děti dělají a dát tak i malou inspiraci i jiným, kteří se dětem věnují a hledají, stejně jako my, inspiraci za rozumné peníze, která vypadá ve finále moc pěkně.

Protože vedoucí kroužku dávají přednost prezentaci svých výrobků na Facebooku, uvádíme zde odkaz na tuto sociální síť.... http://www.facebook.com/pages/%C5%A0ikulky-z-Karda%C5%A1ky-Modelklub-Karda%C5%A1ova-%C5%98e%C4%8Dice/406218702726761

 

 

 

Založení šikulek

 

Současně se získáním modelářské dílny a zahájením činnosti modelářského kroužku vznikla myšlenka, zkusit ve volné dílně i kroužek určený především pro malé dámy a to výtvarku. Pro vedení kroužku jsem získal Alenu Dvořákovou a Radku Volfovou, udělal se jakýsi "nábor" a výsledky uvidíte v této sekci.

Do výtvarného kroužku dochází v tomto školním roce (2008/2009) 13 dětí, z toho dva kluci. Spolek si vybral pro sebe název "Šikulky". Výklad ve vztahu ke dvěma "chlapům" je malinko zvláštní, ale proč ne. Dívejme se na ně jako na děti, které jsou šikulky.

Přestože (nebo právě proto), začaly děvčata později, vrhly se s vervou na vlastní činnost a daly se do vyrábění jednodušších věcí a postupují neustále k těm náročnějším a pracnějším. Jejich výrobky a fotografie z činnosti uvidíte ve fotogalerii na tomto webu a v této sekci.

Před vánočními svátky připravily krásný betlém, který byl vystaven ve výloze místní kavárny Casper, na vánočních trzích prodávaly své výrobky, do jídelny místní základní školy připravily velice pěknou výzdobu. To jen několik slov k jejich činnosti.

Protože s těmito stránkami "naskakujeme do rozjetého vlaku" budeme postupně a již aktuálně doplňovat informace z činnosti současně s fotografiemi. Aktuální informace o přípravě na kroužek je v samostatném článku.

K tomuto úvodnímu článečku se hodí aspoň jedna fotka, pojďte se na ně podívat:  

Založení šikulek