Jako každý modelářský klub, tak i my plánujeme pro každý rok několik akcí u nás. Pak se také rozjíždíme po českých krajích a navštěvujeme naše kolegy na jimi pořádaných akcích, děti z modelářských kroužků jezdí na soutěže atd. Podívejte se do záložek této sekce. 

DRAKIÁDA 2012

V sobotu 6.10.2012 se na modelářském letišti "La Pleše" uskutečnila již tradiční Drakiáda.

Na letošní Drakiádě bylo opravdu cosi zvláštního.

Když se zvedla ranní mlha, tak na jasné obloze vykouklo slunce, které slibovalo již od začátku krásný podzimní den a pokud se ptáte, co bylo na tom tak zvláštní, tak to je to, že již od rána foukal vítr, což v posledních letech na naší Drakiádě nebylo zvykem a všichni soutěžící museli nahradit sílu větru svojí vlastní silou, pokud chtěli dostat svého draka do vzduchu.

S přibližující se desátou hodinou, na kterou bylo stanoveno zahájení letošní Drakiády, přijížděli na letiště malí i větší účastníci se svými léteajícími aparáty a po zaregistrování do soutěže, se s nadšením vrhli na plochu letiště i přilehlé louky, aby své draky vyzkoušeli v tomto nebývale větrném počasí.

Když již bylo zřejmé, že čekat na všechny stále přijíždející účastníky drakiády je nemožné byla zahájena samotná "dračí soutěž". Vzhledem k tomu, že bylo zaregistrováno více než 40 dětských účastníků bylo provedeno rozdělení do tří kategorií podle roku narození soutěžících a díky stále foukajícímu větru byla, po společné konzultaci rozhodčích, upravena pravidla pro samotnou soutěž. Oproti předchozím ročníkům, kdy díky bezvětří museli soutěží draka prostě "vyběhnout" do vzduchu na odměřené a plně odmotané šňůře, tak letos bylo úkolem draka vypustit a postupně šňůru odmotávat, což již byl úkol pro šikoné ruce a nejen pro nohy nohy. 

Samozřejmostí při takovém sportovním výkonu, kterým je dozajista i pouštění draka, je i nutnost doplnění energie a o to bylo i při letošní drakiádě postaráno. Již od rána měli všichni přítomní možnost využít nabídku teplého čaje a s blížícím se koncem "dračího" soutěžení, přišly na řadu i špekáčky, připravené na našem "erárním" grilu.

Než byly všechny špekáčky dopečeny a snědeny, tak byla pro přítomné dospěláky vyhlášena soutěž v kategorii žen a mužů. Takže někteří malí účastníci měli možnost shlédnout "v akci" i svoje rodiče. Dá se říci, že všichni se do boje s větrem pustili opravdu udatně a časoměřiči se měli co ohánět, protože draci "šli" do vzduchu jeden za druhým. Nevím, jestli to bylo způsobeno sportovním nadšením soutěžících, nebo vidinou "tekuté" odměny wink

Po ukončení dospěláckého soutěžení bylo na programu už jenom slavnostní vyhlášení vítězů a předání odměn. Každý z malých účastníků si z našeho losovacího kbelíku vybral něco nezdravě sladkého a obdržel diplom, i když třeba jenom za účast. Samozřejmě na první tři v každé kategorii čekaly stupně vítězů a krom diplomů a sladkostí i cenné medaile.

 

Na závěr výsledková listina nejlepších

Dětské kategorie, dle ročníku narození:

2007 - 2009     

3. místo Nikola Padělová, 2. místo Sebastian Bohm a 1. místo Dan Sedláček

2004 - 2006     

3. místo Nela Píglová a Jan Kelbl, 2. místo Dominik Bohm a 1. místo Matěj Hladík

2000 - 2003     

3. místo Denisa Píglová, 2. místo Kateřina Žižková a 1. místo Alena Králová 

Kategorie dospělých

ženy                   

3. místo Markéta Padělová, 2. místo Radka Volfová a 1. místo Barbora Volfová

muži                  

3. místo Petr Žižka, 2. místo Pavel Motalík st. a Pavel Motalík ml. a 1. místo Čestmír Hlaváček

 

Vyhlášení vítězů a společné fotografování byly tečkou za letošní drakiádou a nezbývá, než se těšit na další setkání na modelářském letišti La Pleše.

 

Fotogalerie z akce jsou umístěny na stránkách města Kardašova Řečice - v tomto odkazu.

Video z akce můžete shlédnout zde: