Jako každý modelářský klub, tak i my plánujeme pro každý rok několik akcí u nás. Pak se také rozjíždíme po českých krajích a navštěvujeme naše kolegy na jimi pořádaných akcích, děti z modelářských kroužků jezdí na soutěže atd. Podívejte se do záložek této sekce. 

DRAKIÁDA 2013

V sobotu 5.10.2013 se na modelářském letišti "La Pleše" uskutečnila již tradiční Drakiáda.

Jako v minulých letech tak i letos by zřejmě nebylo možno přežít podzim bez pořádné Drakiády a tak se sobota 5. 10. 2013  stala TÍM DNEM, kdy se nebe nad modelářským letištěm Modelklubu Kardašova Řečice zaplnilo draky "domácími" i kupovanými a všemožnými jinými létacími aparáty uvázanými na špagátu.

Nevím, jestli má cenu psát o štěstí na počasí, ale jedno je jisté - že to letos zase vyšlo wink Od rána, kdy se na letišti začal scházet organizační tým a počalo budování dračího zázemí a rozdělání ohně na uvaření kotlíku čaje pro účastníky, bylo nebe jako vymetené a slunce se snažilo svým svitem zahnat ranní chlad. Dokonce i vítr pořádně foukal, jako by chtěl dokázat, že i on k naší Drakiádě už neodmyslitelně patří.

Kolem desáté hodiny už měla většina zaregistrovaných účastníků, kterých bylo skoro padesát, odměřenou stanovenou délku dračí šňůry a kdo neměl, tak rychle měřil, aby se mohl po zahájení Drakiády zúčastnit dračí soutěže ve své věkové kategorii.

Vzhledem k tomu, že vítr foukat nepřestával, bylo letos soutěženo v rychlosti vypuštění draka na odměřenou délku šňůry, takže stejně jako vloni mohly nohy účastníků odpočívat, ale o to více museli soutěžící předvést svou dovednost v odmotávání šňůry.

Kdo měl odsoutěženo, tak mohl svou zručnost předvést v opákání špekáčků, které byly pro všechny k dispozici v letištní "kuchyni" a po masovém občerstvení mohl zavítat k modelářským montážním stolům, které se díky některým maminkám proměnily ve stoly hojnosti a všichni tak mohli ochutnat koláč švestkový, koláč jablkový, koláč jánevímjaký a spoustu dalších dobrot, které sem byly přineseny smiley

Mezi tím vším pracovalo výpočetní středisko naplno tak, aby byly veškeré naměřené časy vyhodnoceny a ti nejlepší dračí letci po zásluze cennou medailí odměněni. Vzhledem k tomu, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se, tak byly připraveny diplomy a sladké odměny pro všechny, kdo se dračího poletování zúčastnili.

Na závěr došlo i na vyhlášení dospěláckých vítězů, kteří se k dračímu soutěžení v kategorii mužů i žen také přihlásili. Vhodně zvolené tekuté ceny výherce jistě v nadcházejícím zimním období potěší wink

Na závěr tedy nezbývá než doufat, že se za stejně příznivého počasí na letišti Modelklubu Kardašova Řečice sejdeme i příští rok.

  DRAKIÁDA 2013 DRAKIÁDA 2013 DRAKIÁDA 2013      

  DRAKIÁDA 2013 DRAKIÁDA 2013 DRAKIÁDA 2013   

  DRAKIÁDA 2013

  


DRAKIÁDA 2012

V sobotu 6.10.2012 se na modelářském letišti "La Pleše" uskutečnila již tradiční Drakiáda.

Na letošní Drakiádě bylo opravdu cosi zvláštního.

Když se zvedla ranní mlha, tak na jasné obloze vykouklo slunce, které slibovalo již od začátku krásný podzimní den a pokud se ptáte, co bylo na tom tak zvláštní, tak to je to, že již od rána foukal vítr, což v posledních letech na naší Drakiádě nebylo zvykem a všichni soutěžící museli nahradit sílu větru svojí vlastní silou, pokud chtěli dostat svého draka do vzduchu.

S přibližující se desátou hodinou, na kterou bylo stanoveno zahájení letošní Drakiády, přijížděli na letiště malí i větší účastníci se svými léteajícími aparáty a po zaregistrování do soutěže, se s nadšením vrhli na plochu letiště i přilehlé louky, aby své draky vyzkoušeli v tomto nebývale větrném počasí.

Když již bylo zřejmé, že čekat na všechny stále přijíždející účastníky drakiády je nemožné byla zahájena samotná "dračí soutěž". Vzhledem k tomu, že bylo zaregistrováno více než 40 dětských účastníků bylo provedeno rozdělení do tří kategorií podle roku narození soutěžících a díky stále foukajícímu větru byla, po společné konzultaci rozhodčích, upravena pravidla pro samotnou soutěž. Oproti předchozím ročníkům, kdy díky bezvětří museli soutěží draka prostě "vyběhnout" do vzduchu na odměřené a plně odmotané šňůře, tak letos bylo úkolem draka vypustit a postupně šňůru odmotávat, což již byl úkol pro šikoné ruce a nejen pro nohy nohy. 

Samozřejmostí při takovém sportovním výkonu, kterým je dozajista i pouštění draka, je i nutnost doplnění energie a o to bylo i při letošní drakiádě postaráno. Již od rána měli všichni přítomní možnost využít nabídku teplého čaje a s blížícím se koncem "dračího" soutěžení, přišly na řadu i špekáčky, připravené na našem "erárním" grilu.

Než byly všechny špekáčky dopečeny a snědeny, tak byla pro přítomné dospěláky vyhlášena soutěž v kategorii žen a mužů. Takže někteří malí účastníci měli možnost shlédnout "v akci" i svoje rodiče. Dá se říci, že všichni se do boje s větrem pustili opravdu udatně a časoměřiči se měli co ohánět, protože draci "šli" do vzduchu jeden za druhým. Nevím, jestli to bylo způsobeno sportovním nadšením soutěžících, nebo vidinou "tekuté" odměny wink

Po ukončení dospěláckého soutěžení bylo na programu už jenom slavnostní vyhlášení vítězů a předání odměn. Každý z malých účastníků si z našeho losovacího kbelíku vybral něco nezdravě sladkého a obdržel diplom, i když třeba jenom za účast. Samozřejmě na první tři v každé kategorii čekaly stupně vítězů a krom diplomů a sladkostí i cenné medaile.

 

Na závěr výsledková listina nejlepších

Dětské kategorie, dle ročníku narození:

2007 - 2009     

3. místo Nikola Padělová, 2. místo Sebastian Bohm a 1. místo Dan Sedláček

2004 - 2006     

3. místo Nela Píglová a Jan Kelbl, 2. místo Dominik Bohm a 1. místo Matěj Hladík

2000 - 2003     

3. místo Denisa Píglová, 2. místo Kateřina Žižková a 1. místo Alena Králová 

Kategorie dospělých

ženy                   

3. místo Markéta Padělová, 2. místo Radka Volfová a 1. místo Barbora Volfová

muži                  

3. místo Petr Žižka, 2. místo Pavel Motalík st. a Pavel Motalík ml. a 1. místo Čestmír Hlaváček

 

Vyhlášení vítězů a společné fotografování byly tečkou za letošní drakiádou a nezbývá, než se těšit na další setkání na modelářském letišti La Pleše.

 

Fotogalerie z akce jsou umístěny na stránkách města Kardašova Řečice - v tomto odkazu.

Video z akce můžete shlédnout zde: