Jako každý modelářský klub, tak i my plánujeme pro každý rok několik akcí u nás. Pak se také rozjíždíme po českých krajích a navštěvujeme naše kolegy na jimi pořádaných akcích, děti z modelářských kroužků jezdí na soutěže atd. Podívejte se do záložek této sekce. 

Burčákové polétání v ROHATCI

Na pozvání Míry Tučka jsem se spolu s Pepou Kreidlem zůčastnil "Burčákového polétání" na letišti LMK Hodonín poblíž Rohatce. Nelituji toho. Byla to další velice povedená akce - jak je vidět z fotografií.

Burčákové polétání v ROHATCI

Po příjezdu jsem byl velice překvapen moc pěkným letištěm o rozměrech cca 55 x 300 m perfekně upravené plochy, což místním mohou mnozí modeláři jenom závidět. 

Burčákové polétání v ROHATCI

Po příjezdu Míry Tučka a burčáku začal vlastní program. Kromě Pepy Kreidla s jeho novým modelem Jak 55 od Krill model nikdo nelétal (vítr 20m/s). 

Burčákové polétání v ROHATCI

Burčák byl dobrý a zábava po něm taky...

Burčákové polétání v ROHATCI

Bylo i dost času na dlouhé debaty o modelářské problematice, v tomto případě šlo hlavně o makety, jak je vidět ze zůčastněných (Pepa Kreidl a Dušan Bařina) . Tato debata skončila až v 04,30 ráno. 

Burčákové polétání v ROHATCI

Ráno (09,30), po příjemně stráveném večeru se začalo létat a jak je vidět ve stejnojmené galerii k vidění byly vidět modely skoro všech kategorií. Potom produkci překazilo počasí, ale i tak se bylo celý den na co dívat. Perfektně připravená akce modelářů LMK Hodonín zaslouží jenom pochvalu. Už se těším na další ročník, ale chtělo by to větší zastoupení našeho Model klubu.

Láďa Houha