Jako každý modelářský klub, tak i my plánujeme pro každý rok několik akcí u nás. Pak se také rozjíždíme po českých krajích a navštěvujeme naše kolegy na jimi pořádaných akcích, děti z modelářských kroužků jezdí na soutěže atd. Podívejte se do záložek této sekce. 

Letecký den Modelcentra CB

 

Na pozvání paní Jitky Maškové majitelky modelářského obchodu "ModelcentrumCB" v Českých Budějovicích, jsem se spolu s Jirkou Dvořákem zůčastnil modelařského dne v Trhových Svinech.

Letecký den Modelcentra CB

Po našem příjezdu bylo na letišti jen pár modelů, ale netrvalo dlouho a situace se ryhle měnila k lepšímu, počasí bylo super a tak se dal očekávat velice příjemně prožitý den spolu s přítomnými modelaři. Příjemné přivítání od paní Maškové a přítomných modelářů tento fakt jenom potvrdilo.

Letecký den Modelcentra CB

Modelů neustále přibývalo, většinou šlo o modely 3D, ať už z EPP tak i klasické konstrukce. Po zahájení kterého se ujala sama pí. Jitka Mašková s modelem Easy Star, řízeným v sedě, jinak to prý zatím neumí (simulátor) , se začalo lítat.

Letecký den Modelcentra CB

K vidění bylo mnoho různých modelů, komentář obstarával bodrý křemežský modelář z Holubovského modelklubu, který mě velice připomínal komentování našeho Pepíčka (Chose). Perfektní ukázku 3D pilotáže předvedl nám dobře známý Lukáš Nesnídal (Orion Model). I my jsme přidali trochu ze svého umění, akorát Jirkovi nechtěl zpočátku chytnout motor, ale nakonec se povedlo motor probudit a Jirka předvedl svůj model Ultimate tak jak ho známe od nás a sklidil velké uznání místních modelářů i diváků. Škoda jen že ukázka hotlinera skončila havárií, ale i tak Jirka všechny i mne překvapil svým novým modelem.

Letecký den Modelcentra CB

Protože i my pořádáme podobnou akci, musím ocenit dobrou organizaci a celý průběh . O všechny bylo velice postaráno i ohledně pití (pivo,limo,Rum) , i jídla bylo dost a grilované klobásky byli velice dobré. Je třeba organizátory pochválit a těšit na příští rok, takovýchto pohodových akcí není nikdy dost. Další fotky z akce ve stejnojmené galerii.

Láďa Houha