Dan přišel mezi nás přibližně v roce 2003. Díky svému vzdělání a zaměstnání je schopen nám pomáhat se zajištěním grafických potřeb klubu - dělá plakáty, pozvánky, diplomy pro děti.  Je vyznavačem 3D akrobacie, žádný letadlo není podle něj dost lehký. Kdyby tak šel motor přišroubovat na papírovej pytel, to by bylo. Díky znalosti kreslících programů je ochoten ostatním pomoci s přípravou dat pro řezání na frézce, je dostatečně "rychlej" a bez dlouhého vysvětlování pochopí co je potřeba. 

L-13J Blaník

 

Celodřevěná maketa větroně Blaník L-13 (L-13J) podle plánu Jaroslava Fary (Modelář). Blaník začal vznikat již v roce 2004 a s půlroční přestávkou v práci byl dokončen na podzim 2005. 

L-13J Blaník

Konstrukce je celodřevěná, postup stavby je detailně dodržen dle plánu. Potažen je namokro papírem (Modelspan) a pak stříkán autobarvou a lakován dvousložkovým klarlakem. Rozpětí modelu je 3,3 m, letová hmotnost čistého větroně 4 kg, ve verzi s motorem OS Max 40 LA na pylonu váží 4,6 kg. Letové vlastnosti jsou vynikající, úměrné době vzniku konstrukce tohoto éra. Jen s tím pylonem to jaksi "nelétá" - dosažené časy jsou poloviční :-) Zbarvení je podle stroje, který létal na Točné.

L-13J Blaník

L-13J Blaník

L-13J Blaník

L-13J Blaník

Kompletní fotogalerie je v tomto odkazu

Současný stav: Po dvou aktivních sezonách, kdy jsem s tímto modelem byl velice spokojen je prodáno. Čeká se na většího větroně.