Dan přišel mezi nás přibližně v roce 2003. Díky svému vzdělání a zaměstnání je schopen nám pomáhat se zajištěním grafických potřeb klubu - dělá plakáty, pozvánky, diplomy pro děti.  Je vyznavačem 3D akrobacie, žádný letadlo není podle něj dost lehký. Kdyby tak šel motor přišroubovat na papírovej pytel, to by bylo. Díky znalosti kreslících programů je ochoten ostatním pomoci s přípravou dat pro řezání na frézce, je dostatečně "rychlej" a bez dlouhého vysvětlování pochopí co je potřeba. 

Artist

 

Halový 3D speciál z depronu, rozpětí 76cm, délka 92cm, výbava z HiModelu, letovka 166g, stavba a konstrukce podle Oty Svojšeho (na DF nick JEKL).

Protože depron a podobné materiály nejsou zrovna mým „Cup of Cofee“, ale chtěl jsem si vyzkoušet jak podobné éro létá a funguje, co vše pilotovi dovolí a hlavně jak se na něm dá natrénovat orientace a akrobacie, po dohodě s kamarádem Otou, jsem si dle jeho rad postavil tento halový speciál a musím říct že nelituji. I když nemá křídlo s profilem, díky letové váze 166g za bezvětří létá skvěle a hlavně dobře drží ve všech letových režimech. Na učení a vyblbnutí je to lepí než simulátor, i když po „přepnutí“ na velkého akrobata, či jiné éro s normálním plošným zatížením člověk musí počítat s výraznu změnou vlastností, rychlosti, atd ... 

Artist

Artist

Artist

Artist

Artist

Artist

 

Kompletní fotogalerie je v tomto odkazu.  

Současný stav: Čas od času létá na hřišti mezi paneláky. Není často využito, neboť nejlepší letový projev nabízí za úplného bezvětří.