V článcích zde uvedených můžete sledovat aktuálnáí dění vztahující se k našemu letišti - různé vylepšování prostředí, informace z organizovaných brigád....

Trocha teorie z historie nikoho nezabije I.


Na modelářském letišti se člověk setkává se spoustou názorů a pojmů. Některé k věci, některé od věci a pokud není sám teoreticky alespoň minimálně vybaven, nezbývá mu nic, než jen přihlouple pokyvovat nebo se přidat se svým názorem, který by se mohl parafrázovat slovy "lepší vypadat jak blbec, než promluvit a potvrdit". Proto do tohoto článku, nebo do článků s velice podobným nadpisem, budu vkládat texty ze starých časopisů a knih, které mohou i při současném překotném vývoji každému (nebo aspoň někomu) něco říci a trochu poučit něčím z modelářské kuchyně.

 

Jako první článeček uvedu pojednání o modelářském aerovleku, jak byl kdysi sepsán Valdimírem a Liborem Bílích z LMK MEZ Drásov a byl publikován v časopise Modelář v prosinci 1980. Přečtěte a vyberte si z následujících vět svoje.

 

Trocha teorie z historie nikoho nezabije I.Trocha teorie z historie nikoho nezabije I.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jako druhý článek uvedu pojednání o profilech, co která křivka znamená, jak se jmenuje, co lze vyčíst z označení profilu. Článek je opět poměrně starý, nicméně informace tam jsou a tem kdo si myslí, že letadlo letí, protože má křídla a motor, bude určitě poučen. Autora jsem nevyčetl, jedná se o vydání Modelář 6/1977. 

 

Trocha teorie z historie nikoho nezabije I.Trocha teorie z historie nikoho nezabije I.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poslední v řadě je v této první kapitolce článek o ukončování křídel modelů. Zase se může zdát pro někoho triviální, ale po přečtení aspoň tuším, na co jsou viglety na koncích křídel. Tento článke sepsal ing. Jan Kamínek a byl vydán v časopise Modelář v čísle 8/1980. 

 

 

Trocha teorie z historie nikoho nezabije I.Trocha teorie z historie nikoho nezabije I.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pro přehlednost stačí, další informace v dalších článcích.